henna do włosów - tutaj produkt marki Khadi
Kosmetyki,  Zabiegi estetyczne

Henna na włosy – dlaczego warto?

Odświeżenie lub zmiana koloru włosów wcale nie musi wiązać się z ich obciążeniem. Klasyczne farby bardzo często zawierają w swoim składzie szereg związków chemicznych, które nie sprzyjają zniszczonym lub cienkim kosmykom. Świetną alternatywą wydaje się być naturalna henna na włosy. Faktem jest, że jest ona nieco droższa, jednak efekty zabiegu utrzymują się przez długi czas. Wysokiej jakości kosmetyki nie wypłukują się intensywnie, a ich trwałość znajduje się na satysfakcjonującym poziomie. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy myją włosy codziennie i obawiają się wyblaknięcia koloru.

Odżywienie struktury włosów

Henna firmy Khadi stała się ostatnio prawdziwym hitem wśród kobiet. Naturalny skład dogłębnie odżywia strukturę włosów, dzięki czemu stają się one mocniejsze i mniej podatne na uszkodzenia. Wyciągi roślinne stanowią źródło wielu drogocennych składników, które dobroczynnie wpływają na kondycję włosów oraz skóry głowy. Doskonałą propozycją wydaje się być także henna Sattva, która wyróżnia się ziołową formułą.

Zwiększenie objętości fryzury

Dobra henna na włosy sprawia, że stają się one grubsze. Jest to skuteczny sposób na to, aby nadać fryzurze objętości. Docenią to przede wszystkim ci, którzy borykają się z bardzo cienkimi włosami. Warto wspomnieć, że henna Khadi zmniejsza podatność kosmyków na szkodliwe oddziaływanie czynników otoczenia (m.in. wilgoci, niskich oraz wysokich temperatur, promieniowania słonecznego). Nie trzeba więc obawiać się, że ich stan pogorszy się po zabiegu.

Prosta i szybka aplikacja

Henna Sattva jest niezwykle prosta, a zarazem szybka w aplikacji, więc nawet osoby bez doświadczenia poradzą sobie z tym zadaniem. Wystarczy postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Istotne jest to, aby trafnie dobrać odcień do posiadanego koloru włosów. W innym przypadku uzyskany efekt nie będzie zgodny z oczekiwaniami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uzupełnić pielęgnację o dodatkowe kosmetyki, takie jak np. olejki nawilżające lub wcierki wzmacniające. Wybór produktów w atrakcyjnych cenach jest całkiem spory.

Możliwość komentowania Henna na włosy – dlaczego warto? została wyłączona