kula do kąpieli - produkt Nacomi
Kosmetyki

Kule do kąpieli – ciekawy gadżet czy przydatny produkt?

Producenci kosmetyków, chcąc sprostać wysokim oczekiwaniom swych odbiorców, ale też prześcignąć konkurencję, stale wypuszczają na rynek nowe, ulepszone produkty, stawiając też na ich nieznane do tej pory, nietypowe formy.

Do takich produktów należą między innymi tego typu kule do kąpieli, które jakiś czas temu pojawiły się na rynku i są chętnie wybierane.

Kula do kąpieli – na czym to polega?

Nie da się ukryć, że tego rodzaju produkty znacznie różnią się od wszelkich innych, znanych do tej pory preparatów do kąpieli. Kula faktycznie ma formę kuli.

Opakowana w folię, zwykle pięknie i mocno pachnie. Należy wrzucić ją do wanny, a po chwili zacznie musować i w całości się rozpuści, najczęściej zmieniając przy tym barwę wody na swój własny kolor (różowy, żółty itp.) oraz napełniając całą łazienkę pięknym zapachem. Pewną wadą tych produktów jest fakt, że można z nich korzystać tylko w przypadku posiadania wanny.

Poza tym nie służą one de facto do mycia – nie da się nałożyć ich na gąbkę i umyć skóry. Wobec tego można zastanawiać się, po co inwestować w takie produkty. Jest to świetne zastępstwo między innymi soli do kąpieli. Kula czyni kąpiel bardziej relaksująco, musujące kule do kąpieli są też na pewno ciekawą nowością, po którą warto sięgnąć choćby po to, by przekonać się o ich działaniu. Jedna kula, wystarczająca na jedną kąpiel, zwykle kosztuje kilka złotych, nie jest to więc duży koszt.

Pielęgnacja skóry

Oczywiście produkty takie warto wybierać nie tylko ze względu na piękny zapach i zabawny kolor wody czy też musowanie (które zresztą nie trwa długo – nie jest to więc efekt jacuzzi w wannie). Jeśli wybierze się dobrej jakości kulę do kąpieli, a najlepiej naturalną, można będzie realnie zadbać o swoją skórę w czasie kąpieli.

Nie brakuje bowiem produktów, które pozwalają nawilżyć i zmiękczyć skórę, dzięki czemu po kąpieli nie jest ona nieprzyjemnie ściągnięta, co jest dowodem jej wysuszenia. Oczywiście nie jest to na tyle silny efekt, by można było zrezygnować z balsamu, ale tego nie zapewni żaden kosmetyk do mycia.

Możliwość komentowania Kule do kąpieli – ciekawy gadżet czy przydatny produkt? została wyłączona