Kosmetyki

Idealnie gładkie włosy

Proste, gładkie i lśniące włosy to marzenie wielu osób. Szczególnie panie skłonne są do wielu zabiegów, by ich fryzury w odpowiedni sposób były ujarzmione. Jak wygładzić włosy, by za bardzo nie ingerować w strukturę włosa? W jakie zabiegi warto zainwestować? Odpowiedź poniżej.

Kreatyna na włosy


To bardzo popularny ostatnio sposób, by cieszysz się efektem, prostych i gładkich włosów na co dzień. Wiele pań wybiera się do swoich fryzjerów w celu poddania się temu zabiegowi. Zabiegi keratynowe polecane są szczególnie osobom, które mają lekko kręcone, napuszone i dość niesforne włosy. Po zabiegu efekt utrzymuje się nawet do 6 miesięcy, a koszt takiej przyjemności wynosi około 200 zł – 500 zł (w zależności od długości).

Prostownica


Panie bardzo często rano sięgają po prostownicę. Wiele kobiet uwielbia mieć gładkie pasma, dlatego też dzięki temu urządzeniu tak naprawdę w ciągu 30 minut całkowicie można zmienić swoją fryzurę. Czy prostownica jest jednak odpowiednia do tego, by używać jej na co dzień? Zdecydowanie nie. Szczególnie wysokie temperatury sprawiają, że włosy niezwykle szybko się niszczą i rozdwajają, co znacznie wpływa na ich wygląd i strukturę. Można jej używać sporadycznie, aczkolwiek do codziennego stosowania nie za bardzo polecana jest przez ekspertów do włosów.

Jak widać z powyższego, zarówno u profesjonalnych fryzjerów jak i w warunkach domowych można poradzić sobie z tym problemem. Dobrym pomysłem jest także zainwestowanie w świetnej jakości produkty kosmetyczne, które również przyczyniają się do tego, że włosy są łatwiejsze do ułożenia.

Możliwość komentowania Idealnie gładkie włosy została wyłączona