Akcesoria

Domowe kosmetyki naturalne – BHP przechowywania

Panująca od kilku lat moda na DIY (Do It Yourself – Zrób To Sam) nie ominęła i branży kosmetycznej. Na szczęście – dzięki temu wiele osób odkryło, że nie muszą wydawać setek złotych na produkty, które nie spełniają do końca ich oczekiwań.

Zamiast tego mogą za pomocą zestawu prostych półproduktów we własnej kuchni stworzyć wymarzony krem, tonik do twarzy czy masło do ciała. Żeby cieszyć się w pełni możliwościami, jakie dają domowe kosmetyki, należy jednak pamiętać o kilku zasadach, dotyczących ich przechowywania.

Naturalne preparaty pielęgnacyjne mogą, a nawet powinny być zabezpieczone przed szybką degradacją poprzez użycie delikatnego, ekologicznego konserwantu. W przeciwnym razie sens będzie miało wyłącznie robienie ich na bieżąco i zużywanie każdej porcji do końca.

Ważną zasadą jest bezwzględne pamiętanie, by opakowania kosmetyczne miały kontakt wyłącznie z czystymi tkaninami, wacikami itp. Sięganie palcem po krem bezpośrednio z opakowania nie jest w tym przypadku najlepszym pomysłem – przyspieszy to znacznie moment, w którym kosmetyk trzeba będzie wyrzucić.

Domowe dzieła powinny być w większości przechowywane w chłodzie, w dobrze dokręconych opakowaniach kosmetycznych. Lodówka zapewni im atmosferę, która spowolni rozwój bakterii wewnątrz kosmetyku. W łazience należy je trzymać tylko tyle, ile konieczne, by z nich skorzystać. Zresztą pobyt w tym pomieszczeniu nie służy żadnym kosmetykom – wszechobecna wilgoć i temperatura wyższa, niż w pozostałych częściach mieszkania, to wprost idealne warunki do rozwoju pleśni.

Możliwość komentowania Domowe kosmetyki naturalne – BHP przechowywania została wyłączona