Kosmetyki

Czy myć twarz?

Oczyszczanie twarzy to niezwykle ważny zabieg, gdyż nieustannie gromadzą się na jej powierzchni zabrudzenia, naturalnie wydzielany przez nią tłuszcz (sebum), a także martwe komórki skóry. Z tego powodu trzeba myć ją dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Jednocześnie jednak zabieg ten, choć niezbędny, jest dla skóry sporym obciążeniem, gdyż już sama woda narusza naturalną, ochronną warstwę hydrolipidową. Jak z tym walczyć?

Kluczowy wybór odpowiedniego preparatu

Umycie twarzy samą wodą z pewnością nie wystarczy, przede wszystkim nie usunie w pełni nadmiaru tłuszczu, a to może prowadzić do pojawienia się niedoskonałości. Potrzebne jest też działanie antybakteryjne, zwłaszcza przy skłonności do wyprysków czy zaskórników.

Zdecydowanie najgorszym możliwym wyborem jest mydło, gdyż niszczy warstwę hydrolipidową – chyba że mowa o mydłach naturalnych.

Dużo lepszym wyborem będzie jednak dobry preparat przeznaczony typowo do oczyszczania skóry twarzy, który skutecznie ją umyje, ale nie wysuszy ani nie da innych skutków ubocznych.

Takie działanie ma między innymi oferowany przez CeraVe żel do mycia twarzy dedykowany dla dorosłych i dzieci od 3. roku życia – co najlepiej świadczy o jego łagodności. Preparat ten jest niekomedogenny, co oznacza, że nie zatyka porów i tym samym nie przyczynia się do powstawania niedoskonałości.

Poza tym skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia, jak kurz, resztki kosmetyków oraz – oczywiście – nadmiar tłuszczu. Jednocześnie nawilża skórę, wzmacniając warstwę hydrolipidową.

Możliwość komentowania Czy myć twarz? została wyłączona