Serum do twarzy
Kosmetyki

Co daje stosowanie serum do twarzy?

Nikogo nie trzeba przekonywać do stosowania kremów do twarzy. Tymczasem serum do twarzy często jest lekceważone i pomijane w codziennej pielęgnacji. Czy słusznie?

Dobrane do potrzeb skóry

Każda skóra jest inna i ma własne, charakterystyczne dla siebie potrzeby. Serum do twarzy powinno być tak dopasowane, by spełniało każdą z nich. Do niedawna myślano, że serum jest kosmetykiem przeznaczonym wyłącznie do pielęgnacji skóry dojrzałej. Nic bardziej mylnego! Ten rodzaj kosmetyków ma różne działania w zależności od składu. Podobnie jak kremy, tyle że jest dużo bardziej skoncentrowany. Należy ocenić kondycję skóry i dobrać preparat idealny do jej potrzeb. Sucha cera potrzebuje nawilżenia, cera naczynkowa – wyrównania kolorytu. Serum rozświetlające pomoże na zmęczoną i poszarzałą skórę.

Do zadań specjalnych

Wszystkie sera do twarzy zostały przygotowane z myślą o walce z jednym, wybranym problemem. Ich celem jest uzupełnianie działania kremu i wyraźne poprawienie kondycji skóry w krótkim czasie. Na rynku dostępne są liczne sera przeciwzmarszczkowe, które są szczególnie polecane dla dojrzałej cery. Najczęściej stawia się w nich na wyciąg z kawioru, który ma zbawienne działanie na procesy starzenia się skóry. Bardziej uniwersalne są sera o działaniu rewitalizującym. Można używać ich po to by ukryć skutki nieprzespanej, szalonej nocy. Są też preparaty o bardzo intensywnie nawilżające. Sprawdzają się, gdy sucha skóra błaga o nawilżenie. Jeszcze inne produkty powinno się używać po to by ukryć rozszerzone pory i naczynka. Najlepszą i najbardziej kompletną ofertę w sieci na serum do twarzy, w chwili obecnej posiada drogeria Cocolita: https://www.cocolita.pl/serum.

Możliwość komentowania Co daje stosowanie serum do twarzy? została wyłączona