Na jakie części ciała można stosować peeling cukrowy?
W ostatnim czasie peeling cukrowy cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ale pomimo tego w dalszym ciągu wiele osób nie ma zielonego pojęcia na jakie części ciała można stosować ten zabieg pielęgnacyjny. W niniejszym artykule można znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań.
Gdzie można stosować peeling cukrowy?
W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że przed zaaplikowaniem peelingu cukrowego należy bardzo dokładnie sprawdzić, czy skóra nie jest podrażniona. Z medycznego punktu widzenia nie zaleca się złuszczać podrażnionego naskórka. Specjaliści nie zalecają również wykonywania peelingu przed ekspozycją na słońce albo po dłuższym opalaniu. Pamiętać należy również i o tym, że peeling cukrowy nie jest przeznaczony do delikatnej skóry twarzy. Zabieg zalecany jest głównie do kompleksowego oczyszczenia zrogowaciałej skóry na stopach, łokciach i kolanach.
Jakie największe zalety?
Peeling cukrowy poprawia elastyczność skóry i znacząco ułatwia skórze wchłanianie drogocennych substancji odżywczych. Warto wykonać profesjonalny peeling przed nałożeniem balsamów lub innych kosmetyków. Dla większości osób największą zaletą peelingu cukrowego jest oczywiście to, że można go szybko przygotować. Domowy kosmetyk może tak naprawdę przygotować każdy bez potrzeby wydawania dużych pieniędzy na odpowiednie składniki. Peeling cukrowy bardzo dobrze pobudza naturalną regenerację naskórka, dzięki czemu odsłaniają się młodsze warstwy. Najlepszymi właściwościami zdrowotnymi może pochwalić się cukier trzcinowy.