Kosmetyki

Masło shea: jak działa na nasze ciało?

Masło shea pochodzi z wyciskania orzechów, które rosną na jednym z afrykańskich drzew. Masło jest bardzo tłuste, lekko pachnie orzechem, ma dość surowy wygląd. Wydaje się jednak wydajne: kupując małe pudełeczko możemy być pewni, że wystarczy nam ono na całe pół roku stosowania jako nabłyszczacz na włosy. Kiedy nałożymy odrobinę masła na włosy uzyskamy nie tylko efekt nabłyszczenia, ale także wytworzymy ochronny film, dzięki któremu włosy są chronione przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego.

Masło shea dla kobiet dojrzałych

Masło shea jako składnik kremów nawilżających świetnie sprawdza się jako substancja ochraniająca przed wyparowywaniem wody ze skóry. Zawiera witaminy E i A, które dystrybuuje na powierzchnię skóry. Szczególnie przydatne jest kobietom dojrzałym, które potrzebują dodatkowej warstwy lipidowej, zabezpieczającej przed uszkodzeniami skóry. Dodatkowo, w maśle shea cena znajduje się sporo kwasów tłuszczowych oraz polifenoli. Podczas zakupów pamiętajmy o tym, aby wybierać zdrowszą odmianę: masło rafinowane.

Masło shea w ochronie przed słońcem

Osoby wyjeżdżające na południe Europy powinny zadbać o zabranie masła shea do podróżniczej kosmetyczki – samo w sobie może zastępować krem z filtrem. Pamiętajmy o tym, że warto przerzucić się na stosowanie masła shea w czasie lata, gdy promieniowanie zagraża nam w zasadzie w każdej chwili przebywania na zewnątrz. Masło shea cena Mydlasie.pl nie wykazuje żadnych właściwości alergennych. Jest bezpieczne dla zdrowia i może być stosowane z innymi kosmetykami.

 

Możliwość komentowania Masło shea: jak działa na nasze ciało? została wyłączona