Jak dobrze dobrać krem do twarzy?
Kosmetyki

Jak dobrze dobrać krem do twarzy?

Krem do twarzy to zdecydowanie jeden z najważniejszych kosmetyków. Bez takich produktów nie mogą obyć się zwłaszcza te kobiety, które chcą zachować młody wygląd skóry, a warto zatroszczyć się o tym w bardzo młodym wieku, zaczynając stosować krem w celach profilaktycznych. By jednak dobrze spełnił on swoją rolę, musi być dobrze dobrany.

Skutki źle dobrego kremu

Kiepsko dobrany czy po prostu złej jakości krem nie tylko nie zaspokoi pokładanych w nim oczekiwań i nie przyniesie żadnych rezultatów. Może też zaszkodzić – mocniej niż się wydaje. Silne wysuszenie skóry czy podrażnienia to tylko niektóre z możliwych skutków.

Bardzo źle będzie też dobrać kosmetyk zbyt ciężki i tłusty, który będzie wzmagał przetłuszczanie się skóry, zatykał jej pory i prowadził do powstawania niedoskonałości, co nie jest zarezerwowane tylko dla osób bardzo młodych.

Dobrany do potrzeb

By móc dobrze wybrać kremy na dzień czy na noc, trzeba określić typ swojej skóry – ocenić, czy jest ona sucha, mieszana czy tłusta. Jest to podstawowy podział, ale poza tym liczą się też indywidualne potrzeby, na przykład silne nawilżanie, matowienie czy redukowanie niedoskonałości.

Jeśli dobrze oceni się potrzeby swojej skóry, będzie duża szansa na łatwe znalezienie dobrego produktu, ponieważ jest ich na rynku wiele.

Dobrany do potrzeb

Szczególnie dużą popularnością cieszą się obecnie naturalne kremy do twarzy, które są:

– skuteczne,
– łagodne, nawet dla wrażliwej, skorej do podrażnień skóry,
– nakierowane na różne potrzeby,
– lekkie, dzięki czemu szybko się wchłaniają i nie pozostawiają na twarzy tłustej warstwy.

Poza tym takie produkty są często znacznie tańsze od chemicznych, czego dobrym przykładem są kremy Natura Siberica – rosyjskiej marki stawiającej głównie na roślinne składy, przede wszystkim z roślin występujących na Syberii. Odkryjesz je tutaj >> https://naturasiberica.com.pl/pl/menu/kremy-na-dzien-322.html

Możliwość komentowania Jak dobrze dobrać krem do twarzy? została wyłączona