Kosmetyki

Jak pozbyć się uporczywych blizn? – Veraderm żel

Blizny to dosyć mało estetyczne pozostałości po ranach, skaleczeniach i wypadkach. Niektóre blizny są trudne do całkowitego usunięcia – szczególnie te dosyć stare. Warto jednak spróbować zmniejszyć ich widoczność. Aby pozbyć się takich znamion należy je odpowiednio pielęgnować specjalistycznymi produktami do tego przeznaczonymi. Jednym z leków powstałych aby pomóc zmniejszyć widoczność blizn jest żel Veraderm.

Żel Veraderm do silikonowy wyrób medyczny, tworzący na powierzchni skóry cienką, prawie niewidzialną warstwę nieprzepuszczalną dla wody. Badania wykazują, że największą efektywność wykazuje on w leczeniu blizn świeżych, przerostowych oraz keloidów. Doskonale sprawdzi się przy leczeniu blizn dopiero co powstałych, na przykład pooperacyjnych, po skaleczeniach czy otarciach.

Stosowanie i uwagi

Aby zauważyć efekty zmniejszonej widoczności blizn, leczenie powinno trwać przez dłuższy czas. Aby prawidłowo nałożyć żel należy dokładnie umyć i osuszyć leczone miejsce. Następnie nałożyć na nie niewielką ilość żelu Veraderm i wmasować dokładnie w bliznę. Żel pozostawi na skórze cienką warstwę. Nadmiar żelu należy delikatnie usunąć, ponieważ może on plamić odzież. Lek należy stosować codziennie rano i wieczorem, a po prawidłowym nałożeniu można na niego aplikować kosmetyki kamuflujące.

Żelu nie należy stosować na otwarte rany, może bowiem podrażniać i powodować zaczerwienienia. Należy unikać produktu z oczami, działa bowiem drażniąco na śluzówkę.

Możliwość komentowania Jak pozbyć się uporczywych blizn? – Veraderm żel została wyłączona