kosmetyki cruelty free
Kosmetyki

Dlaczego warto jest kupować kosmetyki cruelty free?

Czytanie składu na etykietach produktów spożywczych stało się powszechne już jakiś czas temu. Na szczęście ten nawyk przenoszony jest obecnie również na towary kosmetyczne. Świadomość konsumentów wzrasta, a kwestie ekologii są poruszane coraz częściej w social mediach, do których przecież mamy stały dostęp. Nie tylko skład jest istotny – dobrze jest orientować się również w kwestii sposobu produkcji danej rzeczy. A jeśli o sposobie produkcji mowa, warto poruszyć temat kosmetyków cruelty free.

Kosmetyki nietestowane na zwierzętach – kupujmy świadomie

Działalności takie jak stowarzyszenie Otwarte Klatki lub strona Happy Rabbit mają coraz większe zasięgi. W internecie można odnaleźć ogromną liczbę materiałów, artykułów i podcastów, które dotyczą ekologii. Ludzie są już bardziej świadomi tego, że sposób, w jaki traktuje się otaczającą naturę, ma duży wpływ na jakość życia nie tylko obecnego pokolenia, ale także tych przyszłych. Dużą popularność zyskują kosmetyki cruelty free, a więc takie, podczas produkcji, których los żadnego zwierzęcia nie ucierpiał. Kupując świadomie, nie przyczyniamy się do czerpania zysków przez marki krzywdzące zwierzęta, a co za tym idzie – całego ekosystemu.

Gdzie możemy kupić odpowiednie kosmetyki?

Dbanie o środowisko jest już na tyle powszechne, że większość drogerii coraz chętniej wprowadza do oferty kosmetyki, które zostały etycznie wyprodukowane. W celu zakupienia kosmetyków cruelty free spokojnie można udać się do sklepów tj. Hebe Rossmann czy Superpharm.

kosmetyki cruelty free

Marki, którym można zaufać, to na przykład:

  • Catrice
  • Ecocera
  • Essence
  • Eveline Cosmetics
  • Miya Cosmetics
  • Hean
Możliwość komentowania Dlaczego warto jest kupować kosmetyki cruelty free? została wyłączona