Kosmetyki

Cera wrażliwa – jak o nią dbać z kosmetykami A-Derma?

Dzisiejszy tryb życia przeciętnego człowieka nie wpływa korzystnie na jego cerę, która nie jest dostosowana do klimatyzowanych pomieszczeń i sztucznego światła. Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób posiada cerę wrażliwą, która źle reaguje na większość kosmetyków. Jak dbać o nią, który pozwoli na zminimalizowanie zaczerwienień? 

Czym charakteryzuje się skóra wrażliwa?

Wielu osobom wydaje się, że ich cera jest wrażliwa, jednak nie zawsze spełniają oni jej kryteria. Skóra taka będzie:

  • silnie reagować na zmiany atmosferyczne,
  • zaczerwieniona,
  • swędząca,
  • nadmiernie ciepła,
  • napięta.

Wystarczy prosty test, aby okazało się, czy skóra jest nadmiernie wrażliwa. Należy wziąć szpatułkę z tworzywa sztucznego i przeciągnąć ją po skórze policzka – w przypadku cery wrażliwej od razu pojawi się zaczerwienienie.

Jaki skład kosmetyków wybrać?

Im delikatniejsze kosmetyki, tym lepiej. Świetnie widać to w przypadku marki A-Derma, która stawia na sprawdzone składniki aktywne, wspierając tym ochronę naskórka. Jakie substancje będą tutaj wyjątkowo korzystne? 

  • Alantoina – pomaga w zatrzymaniu wody w skórze, łagodząc jednocześnie zaczerwienienia i podrażnienia.
  • Pantenol – działa przeciwświądowo, redukując także zaczerwienienia. Dodatkowo świetnie nawilża.
  • Aloes – nawilża, koi i odżywia, jednocześnie wygładzając i odmładzając.

Patrząc na jakikolwiek krem A-Derma, łatwo zauważyć, że zawiera on wiele substancji, które nawilżając bez podrażnień. Co jeszcze warto wiedzieć?

A-Derma – dlaczego warto?

Kluczem w wyjątkowości, którą przedstawiają kosmetyki A-Derma, jest możliwość ich stosowanie przez całą rodzinę. Marka ta produkuje specyfiki, które sprawdzają się już od pierwszych miesięcy życia, dbając o cerę ludzi w każdym wieku. Należy jednak pamiętać, że każda skóra jest inna i potrzebuje odpowiedniego doboru kosmetyku – warto próbować ich wielu, aby odnaleźć najlepszy.

Możliwość komentowania Cera wrażliwa – jak o nią dbać z kosmetykami A-Derma? została wyłączona