rękawica do nakładania samoopalacza
Kosmetyki

Czym są rękawice do samoopalacza i jak z nich korzystać?

Rękawice do samoopalacza to specjalne lateksowe rękawice, które pozwalały na łatwiejsze i bezpieczniejsze aplikowanie preparatów samoopalających w miejsca, w których zastosowanie produktu bez użycia rękawic może być trudne lub nawet niewskazane, takie jak pachy, dolna część pleców, itp. Rękawice dodatkowo chronią skórę przed bezpośrednim kontaktem z produktem, co pozwala na dłuższe i przyjemniejsze opalanie oraz minimalizuje ryzyko podrażnień i innych skutków ubocznych.

Jakie korzyści będzie się odnosiło z posiadania rękawic do samoopalacza? Oto kilka przykładów:

  • Szybka i precyzyjna aplikacja – rękawice do samoopalacza mogą pomóc osiągnąć szybkie i precyzyjne rezultaty. Pozwoli to lepiej zbalansować kolor skóry i zakończyć swój dzień z idealnie wyglądającą skórą.
  • Ograniczony kontakt z substancjami barwiącymi – rękawice do samoopalacza zapewniają znacznie mniejszy kontakt z substancjami barwiącymi niż używane bezpośrednio na skórę środki samoopalające. Zapobiegają one także temu, aby samoopalacz nie mógł dostać się do oka lub nosa podczas aplikacji.
  • Chroni skórę – używanie rękawic może znacznie zmniejszyć szkodliwe działanie promieni słonecznych i – poprzez jego ochronę przed przedwczesnym starzeniem się – przedłużyć przydatność skóry. Rękawice pozostawiają skórę miękką i miłą w dotyku.
  • Ułatwia aplikację – rękawice do samoopalacza zazwyczaj zawierają mieszankę składników, które pomagają rozprowadzić samoopalacz równomiernie i precyzyjnie. Samoopalacz znacznie łatwiej, a także często szybciej się rozprowadza, dzięki czemu uzyskuje się lepszą konsystencję oraz kolorystykę.
rękawica do samoopalacza

Jak najlepiej korzystać z rękawic do samoopalacza?

Korzystanie z rękawicy do samoopalacza należy rozpocząć od wykonania krótkiego testu uczuleniowego na dłoni. Kolejnym krokiem jest dokładne umycie i osuszenie skóry, na którą będzie aplikowany samoopalacz. Ważne jest, aby usunąć ze skóry wszelkiego rodzaju resztki kosmetyków, które mogłyby utrudnić rozprowadzanie produktu. Następnie należy założyć rękawice samoopalacza i usunąć z niej nadmiar produktu, wyrównując go równomiernie po powierzchni rękawicy. 

Gdy wszystkie te etapy są zakończone, rękawicą można zacząć równomiernie rozprowadzać produkt na powierzchni skóry. Przed nałożeniem kolejnej warstwy produktu, upewnij się, że pierwsza warstwa produktu całkowicie wyschła. Po zakończeniu aplikacji produktu należy dokładnie umyć i wytrzeć rękawice. Stosując się do tych zaleceń uniknie się ewentualnego uczulenia albo innego niepożądanego stanu.

Możliwość komentowania Czym są rękawice do samoopalacza i jak z nich korzystać? została wyłączona