mydło naturalne
Kosmetyki

Mydło naturalne – jakie wybrać?

Mydło naturalne to produkt całkowicie bezpieczny dla organizmu i nawet szczególnie delikatnej skóry. Tego rodzaju kosmetyki do mycia tworzone są jedynie z naturalnych składników, a więc mogą z nich korzystać alergicy oraz dzieci. Co warto wiedzieć o naturalnych mydłach?

Mydła naturalne- czym możemy wybierać?

Na rynku dostępne są różne mydła naturalne o różnym składzie i w wielu przedziałach cenowych. Najpopularniejsze produkty są jednak takie jak:

  • mydło naturalne czarne- rozwiązanie uniwersalnego do każdego rodzaju ceru. Można nim oczyszczać skórę z zaskórnikami. Ma właściwości oczyszczające i przeciwzmarszczkowe,
  • mydło Aleppo- także propozycja do każdej skóry, jednakże polecane jest zwłaszcza osobom cierpiącym na AZS, łuszczycę czy inne schorzenia skórne,
  • szare mydło- delikatne szare mydło nadaje się idealnie do skóry alergicznej. Kosmetyk ten świetnie wspiera proces gojenia się ran,
  • mydło marsylskie- chętnie wybierane mydło o silnych właściwościach antybakteryjnych, przeciwgrzybicznych. Ponadto wspiera usuwanie łupieżu, a więc warto nim oczyszczać skórę głowy.

Mydło naturalne- jak się je produkuje?

Mydło naturalne powstaje z takich składników jak: wodorotlenek sodu, tłuszcze, woda, oleje, ług, naturalne dodatki. Kosmetyk ten tworzy się z odpowiednio dobranych proporcji danych składników, które powinny mieć temperaturę pomiędzy 20 a 30 stopni Celsjusza. Właśnie dlatego, mówi się, że mydła naturalne wykonywane są na zimno. Tak powstałą mieszankę przelewa się następnie do formy, po czym zostawia do zastygnięcia. Kiedy tak się stanie, można już podzielić kostki i pozostawić je do leżakowania, na kolejne 4-6 tygodni w ciepłym i suchym pomieszczeniu. Następnie mydło naturalne jest już gotowe do użycia.

Mydło naturalne

Na co zwrócić uwagę, wybierając mydło naturalne?

Aby zakupić produkt o wysokiej jakości, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jego skład. Jakie powinno być dobre mydło naturalne?  Najważniejsze jest to, aby miało prosty i krótki skład. Im mniejsza lista składników, tym zazwyczaj lepiej. Większość tych środków ma w składzie ok. 5 składników. Co ważne, wśród nich nie powinny znaleźć się sztuczne barwniki, konserwanty oraz takie szkodliwe substancje jak SLS czy SLES. Na liście nie mogą być też obecne: parabeny, glikole polipropylenowe, glikole polietylenowe czy oleje mineralne. W naturalnych mydłach mogą natomiast wystąpić takie składniki jak: kwasek cytrynowy, gliceryna, woda, wodorotlenek sodu, sól sodowa kwasów tłuszczowych.

Komu polecane są naturalne mydła?

Z naturalnego mydła może korzystać praktycznie każda osoba, której zależy na dobrym stanie skóry. Tego rodzaju produkty polecane są przede wszystkim osobom z wrażliwą, alergiczną skórą, skłonną do podrażnień. Ponadto to kosmetyk, który sprawdzi się też u osób cierpiących na schorzenia skórne. Mydło naturalne wpływa znacząco na stan skóry. Jest to kosmetyk używany często po kilka razy dziennie. Z tego względu, warto zainwestować w środek o naturalnym składzie, po którego będą mogły sięgać także dzieci.

Możliwość komentowania Mydło naturalne – jakie wybrać? została wyłączona