Kosmetyki

Sposoby konturowania twarzy

Ostatnimi czasy bardzo popularne stało się konturowanie twarzy, a produkty do tego przeznaczone, w zastraszającym tempie znikają ze sklepowych półek.

Dlaczego warto wypróbować konturowanie twarzy?

konturowanie twarzyO konturowaniu twarzy mówi się, że jest to sposób zmiany rysów twarzy i poprawienie swojego wyglądu, bez potrzeby użycia skalpela. Faktycznie, produkty z sklepu Cocolita do konturowanie twarzy mogą skutecznie ją wyszczuplić oraz nadać jej odrobinę inny kształt.

Do modelowania twarzy używa się kosmetyków codziennego użytku, takich jak podkład, bronzer, rozświetlacz, czy korektor. Najważniejsze, aby konturowanie zostało wykonane profesjonalnie, a kosmetyki nałożone w strategiczne punkty twarzy, które tego wymagają.

W jaki sposób konturować twarz?

Pierwszym i najważniejszym krokiem, jest trafne określenie kształtu twarzy. Jest to bardzo ważne, ponieważ każda osoba posiada inny kształt twarzy, a co za tym idzie, konturowanie jej przebiega w zupełnie inny sposób.

Na części twarzy, które chce się uwypuklić, nakłada się zazwyczaj jasny korektor. Elementy twarzy, takie jak nos, można przyciemnić lekko bronzerem, co sprawi, że wyda się on mniejszy i węższy optycznie.

Generalnie rzecz biorąc, cała sztuka konturowania polega na odpowiednim nakładaniu konkretnych kosmetyków i odpowiedniego blendowania ich na twarzy, aż do uzyskania zadowalającego efektu. Proces konturowania zazwyczaj trwa około 20 minut, ale wszystko zależne jest od wprawy.

Możliwość komentowania Sposoby konturowania twarzy została wyłączona