zabieg skóra
Zabiegi estetyczne

Mezoterapia igłowa – działanie i korzyści

Zabiegi mezoterapii funkcjonują w ramach medycyny estetycznej już od wielu lat. Są to niezwykle skuteczne i bardzo cenione zabiegi, których korzyści odnotowywane są przez badania kliniczne. Towarzystwa dermatologiczne rekomendują takie zabiegi jak mezoterapia igłowa ciała w procesie zwalczania łysienia, nadmiernego starzenia oraz ostatnio – redukcji cellulitu.

W jaki sposób to działa?

Zasada działania mezoterapii jest bajecznie prosta. Przy użyciu specjalnej sondy z igiełkami na końcu wprowadza się podskórnie i śródskórnie substancje odżywcze, kompleksy witaminowe i jony minerałów. Zabieg jest zróżnicowany czasowo i może trwać od kilku (twarz, ręce,) do kilkudziesięciu (tułów, pośladki) minut. Wspomniane wyżej skuteczne zwalczanie cellulitu metodą mezoterapii igłowej przebiega podobnie.

Działanie komórkowe

Zabieg mezoterapii igłowej ciała jest skuteczny ze względu na stymulację metabolizmu tkanki tłuszczowej, w tym wzmożenia procesów katabolicznych adipocytów. Podawane związki stymulują produkcję kolagenu, co przekłada się na wzrost elastyczności skóry i eliminację obwisłej „skórki pomarańczy” z obrębu pośladków, brzucha oraz ud. Zabieg jest również skuteczny w przypadku rozstępów i specyficznych zmian skórnych.

Możliwość komentowania Mezoterapia igłowa – działanie i korzyści została wyłączona