Preparat na wypadanie włosów
Preparaty ochronne

Poważny problem – wypadanie włosów

Wypadanie włosów to zupełnie naturalne zjawisko, ale kiedy każdego dnia traci się nadmierne ilości włosów, można się tym zaniepokoić. Jeżeli zjawisko to będzie nasilone, można w krótkim czasie zauważyć znaczące przerzedzenie się czupryny, a w przypadku, gdy i bez tego nie ma ona imponującej gęstości, jest to poważny problem. Kluczowe jest jego nie tylko skuteczne, ale też szybkie powstrzymanie.

Co można zrobić?

Za nadmierne wypadanie włosów mogą być odpowiedzialne różne czynniki, a kluczowe jest ich wyeliminowanie. Oczywiście nie zawsze możliwe jest wskazanie takich przyczyn lub ich usunięcie (kiedy na przykład przyczyną jest stres).

Niezależnie od tego, można i warto podjąć działania mające na celu zahamowanie wypadania włosów; bardzo pożądane jest też stymulowanie ich odrostu.

Przede wszystkim trzeba wybrać dobry preparat na wypadanie włosów. W sprzedaży takich preparatów jest mnóstwo, co tylko jest dowodem na powszechność takich problemów, jasne jednak jest, że nie wszystkie działają skutecznie.

Mogą to być szampony, odżywki, maski czy preparaty do wcierania, tzw. wcierki. Te ostatnie mają największą szansę okazać się skutecznymi, gdyż docierają tam, gdzie są najlepiej wykorzystywane – do cebulek włosowych.

Poza tym pozostawia się je na głowie aż do kolejnego mycia (w większości), podczas gdy szampony czy odżywka nie zostają na długo i wobec tego nie mają szansy długo działać. Wielką korzyścią z używania wcierek jest też masaż skóry głowy, który wykonuje się przy ich stosowaniu.

Możliwość komentowania Poważny problem – wypadanie włosów została wyłączona