trądzik - jak z nim walczyć?
Kosmetyki,  Zabiegi kosmetyczne

Jak pozbyć się trądziku?

Trądzik to nie tylko wypryski. To także nadmierne przetłuszczanie się skóry, zaskórniki i uczucie stale zanieczyszczonej twarzy. Walczyć z tymi zjawiskami można na różne sposoby, ale szczególne znaczenie ma skuteczne oczyszczanie twarzy. Musi ono opierać się nie tylko na zmywaniu brudu i nadmiaru sebum, ale też odblokowaniu porów oraz zabiciu bakterii. Wszystkie te efekty można osiągnąć, sięgając po dostępne w każdej aptece mydło siarkowe, kosztujące śmiesznie mało w porównaniu do wysoko wyspecjalizowanych kosmetyków, a działające znacznie skuteczniej.

Natura w walce z trądzikiem

Wielką zaletą mydła siarkowego jest jego naturalność, dzięki czemu można uniknąć podrażniania i wysuszania skóry. Tak działa wiele kosmetyków czy nawet leków na trądzik, dając efekt odwrotny do zamierzonego, ponieważ skóra reaguje jeszcze mocniejszym przetłuszczaniem się. Codzienne stosowanie takiego mydła zastępuje wszelkie użytkowane do tej pory żele, pianki do mycia czy inne kosmetyki, mające chemiczny skład i przez to wcale nienajlepsze.

Co jeszcze zastosować?

Stosując siarkowe mydło na trądzik, często można odstawić inne kosmetyki, gdyż skóra jest doskonale oczyszczona i nie jest wysuszona. Warto zatem zadbać o inne kwestie, takie jak dieta na zdrową cerę, unikanie używek czy stresu, gdyż to także, nie tylko pielęgnacja, ma znaczenie w profilaktyce trądziku. Jest to rozwiązanie dobre dla nastolatków i osób dorosłych.

Możliwość komentowania Jak pozbyć się trądziku? została wyłączona