filtr przeciwsłoneczny
Preparaty ochronne

Co robi filtr SPF? Jak wybrać filtry przeciwsłoneczne w lecie?

Jedną z najlepszych rzeczy w lecie jest spędzanie czasu na świeżym powietrzu, ale może to być niebezpieczne, jeśli nie korzystamy z odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry, aby schronić się przed promieniami UVB. Marki kosmetyczne oferują teraz produkty z filtrami przeciwsłonecznymi, które ochronią skórę i zapewnią bezpieczeństwo przez całe lato. Na rynku dostępne są dziesiątki skutecznych produktów, takich jak krem z filtrem SPF 50. To świetna inwestycja dla każdego, kto dużo czasu chce spędzać ze swoimi bliskimi na słońcu.

Dlaczego warto stosować filtry przeciwsłoneczne? Co robi filtr SPF?

filtr przeciwsłoneczny

Krem z filtrem przeciwsłonecznym nakłada się na skórę w niewielkich ilościach za pomocą metody aplikacji, takiej jak wcieranie go w wybrane, najbardziej narażone miejsca – skóra twarzy, skóra rąk, nóg i dłoni.

Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna w ofercie byhealth.pl posiada filtr SPF (Sun Protection factor), który pochłania i rozprasza promienie UV ze skóry. Filtr przeciwsłoneczny jest niezbędny dla osób, które dużo czasu spędzają na słońcu lub lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. To sposób na to, aby zachować zdrową skórę i zapobiec chorobom w przyszłości. Najwyższa ochrona przeciwsłoneczna to SPF 50.

Światło słoneczne emituje szkodliwe promieniowanie, które może powodować raka skóry i inne choroby, które początkowo objawiają się zaczerwienieniem. Można zmniejszyć to ryzyko, używając kremów przeciwsłonecznych do blokowania promieni ultrafioletowych, nosząc ubrania z długimi rękawami i pozostając w cieniu.

Krem z filtrem 50 czy inny? Co zmieniają liczby?

Warto wiedzieć, jak silny jest krem do opalania. Stopień ochrony przed promieniowaniem UVB zależy od tego, jak długo może chronić naszą skórę. Wszystkie kremy robią to samo, ale ilość substancji wpływa na średni czas potrzebny na oparzenia UV. W przypadku braku ochrony czas ten wynosi 15 minut. Stosując krem SPF 50, okres można wydłużyć nawet 50-krotnie. Najmniej ochrony przeciwsłonecznej można znaleźć w kremie 10 SPF. Rozpoczęcie stosowania balsamu z filtrem SPF 30 i wyższym zapewni pełniejszą ochronę. Najwięcej zmienia filtr SPF 50.

Możliwość komentowania Co robi filtr SPF? Jak wybrać filtry przeciwsłoneczne w lecie? została wyłączona