Kosmetyki

Jak wybrać szampon?

Szampon jest jednym z podstawowych kosmetyków, z jakich każdy korzysta, więc jego wybór powinien być przemyślany. Liczba kosmetyków w drogeriach jednak tego nie ułatwia – jak wybrać ten najlepszy?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, do czego szampon służy – ma myć skórę głowy. Większość szamponów na rynku myje ją przy pomocy silnych detergentów, takich jak SLS-y. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ SLS-y mogą wywołać podrażnienia, łupież, przesuszyć skórę głowy. Do codziennego użytkowania należy więc wybrać szampony delikatne, bez SLS-ów, jak na przykład Schwarzkopf szampon, który ma naturalne, delikatne substancje myjące.

Należy też zwrócić uwagę na problemy skóry głowy, jakie ma rozwiązywać szampon. W przypadku łupieżu warto wybrać Schwarzkopf szampony z dziegciem, z solą z morza Martwego lub z łopianem. Ten ostatni sprawdzi się także w przypadku ŁZS. Jeżeli szampon ma także wzmacniać włosy, to pasował będzie Schwarzkopf szampon z cassią, w przypadku włosów przesuszonych szampon na bazie białej glinki. Jeżeli włosy się nadmiernie przetłuszczają i wypadają, to świetnie sprawdzi się szampon Schwarzkopf z drożdżami piwnymi, a w przypadku braku większych i skonkretyzowanych problemów Schwarzkopf na bazie czarnej glinki. Poza podstawowymi działaniami Schwarzkopf szamponów warto zwrócić uwagę na ich inne właściwości – niektóre likwidują przyklap, wszystkie mają właściwości antyseptyczne i antybakteryjne, dzięki czemu pomagają zachować świetny wygląd włosów przy zdrowej skórze głowy. Polecamy: https://bellita.pl/szampony-do-wlosow/schwarzkopf-fibre-clinix-fortify-shampoo-szampon-wzmacniajacy-300ml

Możliwość komentowania Jak wybrać szampon? została wyłączona