naturalny peeling
Kosmetyki,  Zabiegi kosmetyczne

Peeling trychologiczny – podstawowe informacje

Peeling skóry głowy to bardzo skuteczny sposób na pozbycie się nie tylko martwego naskórka, ale również nagromadzonych na jej powierzchni zanieczyszczeń. Zabieg ten jest coraz bardziej popularny, dlatego warto się zastanowić nad korzyściami, które daje.

Czym jest zatem peeling trychologiczny?

Jak wspomniano powyżej, peeling skóry głowy ma na celu usunięcie nagromadzonych zanieczyszczeń oraz martwego naskórka. Na powierzchni skóry mogą się bowiem odkładać pozostałości stosowanych szamponów, odżywek, żeli czy lakierów.

Jakie zalety niesie ze sobą wykonywanie peelingu trychologicznego?

Poza usunięciem pozostałości kosmetyków oraz martwych komórek naskórka, delikatny masaż wykonywany podczas peelingu wpływa na lepsze ukrwienie skóry głowy oraz dotlenienie i odżywienie cebulek włosów, a tym samym bardziej efektywne wchłanianie substancji aktywnych. Dzięki regularnie wykonywanym zabiegom włosy stają się bardziej błyszczące i są odbite u nasady, a skóra głowy jest dobrze ukrwiona i odżywiona. Możliwa jest również redukcja świądu, zaczerwienienia czy podrażnienia skóry. Poza tym, włosy wolniej się przetłuszczają, mniej wypadają oraz szybciej rosną.     

Jak często można wykonywać peeling głowy?

Tego typu zabieg powinien być wykonywany co tydzień.

Kto powinien wykonywać tego typu zabieg?

peeling trychologiczny Radical

Z tego typu zabiegu mogą korzystać osoby o bardzo różnorodnych typach włosów. Skuteczne oczyszczanie skóry głowy może być w tym wypadku elementem regularnej pielęgnacji. Poza tym, z dobrodziejstw zabiegu mogą i powinny korzystać osoby, których włosy są osłabione, matowe oraz mają tendencję do nadmiernego przetłuszczania się. Peeling do skóry głowy jest również polecany w przypadku braku objętości włosów oraz ich nadmiernego wypadania.

Peelingi trychologiczne wpływają korzystnie nie tylko na kondycję włosów, ale również skóry głowy. Powinny być zatem stosowane przez osoby, które borykają się z podrażnieniami skóry głowy, jej zaczerwienieniem czy uporczywym świądem. Kosmetyki oczyszczające są również polecane dla osób dotkniętych łupieżem.

Możliwość komentowania Peeling trychologiczny – podstawowe informacje została wyłączona