Kosmetyki

Jak w odpowiedni sposób wybrać rodzaj pudru do twarzy?

Jednym z najbardziej popularnych produktów wykorzystywanych do codziennego makijażu z całą pewnością jest puder. W sprzedaży można znaleźć różne jego rodzaje, wśród których można wymieć puder mineralny, ryżowy, a także transparentny. Jego wybór zależy od preferencji kobiety.

Puder transparentny

Puder o charakterze transparentnym posiada w swoim składzie różnego rodzaju składniki matujące. W bardzo dobry sposób łączą się one ze skórą, sprawiając, że puder staje się produktem niewidocznym na twarzy. Dzięki niemu jest ona bardzo gładka oraz posiada zdrowy i promienny wygląd. Makijaż jest w odpowiedni sposób wykończony i utrwalony, a na skórze nie wydziela się dodatkowe sebum. Ten rodzaj pudru można również znaleźć w kamieniu lub w sypkiej formie. Jest on bardzo popularny wśród kobiet w różnym wieku.

Puder ryżowy

Puder do twarzy może być także wykonany w formie ryżowej. Jest to produkt, który posiada bardzo silne właściwości matujące skórę, a także zapobiegające powstawaniu nadmiaru sebum. Występuje on w białej formie proszku. Jednakże nie barwi on twarzy, a pozostawia skórę w pełni transparentną. Produkt ten przeznaczony jest głównie dla kobiet, które posiadają cerę mieszaną lub cerę tłustą. Można go nakładać zarówno na całą twarz, jak i na jej wybrane fragmenty, czyli tak zwaną strefę T.

Puder mineralny

Puder na twarz występuje także w postaci mineralnej. Jego sposób działania podobny jest do podkładu. Posiada on szereg fantastycznych cech, wśród których można wymienić na przykład następujące:

  • poprawa oraz wyrównanie kolorytu skóry,
  • zapobieganie błyszczeniu się skóry,
  • tuszowanie niedoskonałości na skórze.

Produkt mineralny posiada naturalny skład, a w nim także składniki, które w bardzo dobry sposób pielęgnują skórę każdej kobiety. Sprawiają, że nabiera ona zdrowego i promiennego wyglądu.

Więcej: https://lavandin.pl/pl/menu/pudry-253.html

Możliwość komentowania Jak w odpowiedni sposób wybrać rodzaj pudru do twarzy? została wyłączona