Kosmetyki

Do czego pasują matowe pomadki?

Matowe pomadki są hitem ostatnich sezonów. Cały matowy makijaż odchodzi już w zapomnienie na rzecz promiennej, muśniętej słońcem cery, ale mimo to pomadki o matowym wykończeniu nadal są często wykorzystywane w makijażach pokazowych czy też przez osoby, które po prostu lubią się malować. Jednak kiedy dopiero zaczynamy z makijażem lub też do tej pory używaliśmy innego rodzaju szminek można mieć mały problem z tym jak nosić takie pomadki albo z jakim typem makijażu je łączyć.

Jak nosić matowe pomadki?

Przede wszystkim płynna matowa pomadka musi być dobrej jakości. Jedną z najlepszych i łatwo dostępnych jest maybelline superstay matte. Jest to pomadka, którą na usta nakłada się aplikatorem i zostawia na chwilę do zastygnięcia po czym robi się matowa, nasycona kolorem i ma pełne krycie.

 

Jednak przed nałożeniem matowej pomadki czy to płynnej czy w postaci sztyftu zawsze warto najpierw zadbać o stan ust. Można zrobić delikatny peeling ust na przykład drobinkami cukru, aby pozbyć się tzw. skórek. Warto też nawilżyć usta przykładowo najpierw smarując je balsamem, a dopiero po nim nakładając płynną pomadkę.

 

Do czego nosić matowej szminki?

Kolor szminki musi być dopasowany do koloru makijażu oczu, ale też kolorystyki ubrania. Jednak to czy szminka jest matowa czy błyszcząca ma już mniejsze znaczenie. Matowe szminki ładnie komponują się zarówno z całym matowym makijażem, ale też stanowią ciekawy akcent w makijażu z połyskiem. Jeżeli po zrobieniu makijażu okaże się, że matowa szminka jednak nam nie pasuje to wystarczy na nią nałożyć błyszczyk, aby całkowicie odmienić swój look.

Możliwość komentowania Do czego pasują matowe pomadki? została wyłączona