henna do brwi
Kosmetyki

Czym jest i na jakie rodzaje dzieli się henna do brwi?

Henna jest dobrym wyborem dla osób mających chaotyczne lub mało wyraziste brwi, a także w przypadku potrzeby zmiany ich wyglądu. Mimo wszystko przed podjęciem tej decyzji warto dowiedzieć się nieco więcej na jej temat, by nie mieć wątpliwości co do wybrania jej rodzaju dla siebie.

Co to jest henna do brwi?

henna do brwi

Henna do brwi z Darmarsklep jest barwnikiem produkowanym z lawsonii bezbronnej i to właśnie z liści oraz pędów tej rośliny ona powstaje. Z tego powodu jest uznana za kosmetyk naturalny, choć dawniej miała także szczególne zastosowanie w medycynie ludowej, gdzie stosowano ją w przypadku wystąpienia aft, pleśniawek, a nawet przy dolegliwościach bólowych.

Dobrym rozwiązaniem jest wizyta u kosmetyczki w celu wykonania profesjonalnej henny, lecz jeśli mimo wszystko podjęło się decyzję o jej wykonaniu samodzielnie, należy pamiętać o próbie uczuleniowej przed zabiegiem. Nie jest to trudne, a zaoszczędzi uczuleń oraz podrażnień skórnych.

Jakie są rodzaje henny do brwi?

Wyróżnia się między innymi trzy rodzaje henny do brwi, o których warto pamiętać, a są to oczywiście:

  • proszkowa – poleca się ją przede wszystkim osobom z przerzedzonymi brwiami, lecz trzeba na nią uważać, gdyż może pofarbować rzęsy, brwi, a także skórę. Utrzymuje się od 2 do 3 tygodni, lecz w przypadku niewłaściwego kształtu lub odcienia należy zastosować płyn do zmywania farb.
  • żelowa – występuje w postaci kremu i służy do farbowania brwi oraz włosków rzęs. Efekt tej henny utrzyma się mniej więcej od 4 do 6 tygodni i jest najczęściej wybierana do zabiegów wykonywanych samodzielnie w domu.
  • pudrowa – istnieje szansa na pozostawienie tzw. efektu tatuażu, ponieważ może pofarbować włoski rzęs, brwi oraz skórę, zapewniając przy tym konkretny kształt bez względu na obecność włosków w danym miejscu. Plusem jest jej działanie pielęgnacyjne, co wpływa pozytywnie na słabe oraz zniszczone włoski, a sam efekt może utrzymywać się nawet do 8 tygodni, co znacznie wyróżnia się na tle pozostałych.
Możliwość komentowania Czym jest i na jakie rodzaje dzieli się henna do brwi? została wyłączona