Kosmetyki

Wszystko o szamponie Schwarzkopf

Szampony są jednym z bazowych, podstawowych kosmetyków, które pielęgnują włosy. Usuwają one zanieczyszczenia środowiskowe, lub te które zostały po stylizacji. Oprócz tego dokładnie oczyszczają skórę głowy. Szampon Schwarzkopf to kosmetyk, który na co dzień stosuje wiele osób, dlatego warto go odpowiednio dopasować do rodzaju swoich włosów.
Szampony marki Schwarzkopf znajdują się w ścisłej czołówce sprzedaży za sprawą innowacyjnych formuł, które są ciągle udoskonalane.

Szampon Schwarzkopf – flagowy produkt tej marki

Oferta szamponów jest bardzo bogata. Klienci mają do wyboru szampony uniwersalne, przeciwłupieżowe i bardzo delikatne, które zapewniają komfort skórze głowy. Są tu także szampony, które nabłyszczają włosy, dodają im objętości, nawilżają, nie wypłukują koloru w przypadku farbowanych włosów, odmładzają, pobudzają wzrost włosów, regenerują, podkreślają skręt i wygładzają. Marka Schwarzkopf to również szampony, które pozbawione są parabenów i siarczanów, natomiast wiodącymi składnikami są keratyna, kolagen i olejki.

Historia powstania szamponu Schwarzkopf

Założycielem marki był Hans Schwarzkopf, chemik, który pod koniec dziewiętnastego wieku otworzył aptekę. Wraz z rozwojem biznesu, Hans Schwarzkopf wynalazł najpierw szampon w proszku, który okazał się hitem i zapoczątkował nową erę kosmetyków. Szampon ten wystarczyło rozpuścić w wodzie i rozetrzeć na włosach. Była ta prawdziwa rewolucja w kosmetycznym świecie i od tej pory szampon i jego skład są udoskonalane i modyfikowane.

Możliwość komentowania Wszystko o szamponie Schwarzkopf została wyłączona