Kosmetyki

Wizażysta i jego kufer – puder to twarzy podstawowym narzędziem pracy

Wizażyści na co dzień noszą z sobą profesjonalne, ogromne kufry, pełne kosmetyków. I chociaż czasem z tego powodu cierpi kręgosłup i bolą ręce, to wizażystki, które kochają swój zawód, z pasją i zaangażowaniem wykonują swoją pracę.

Terminy ważności kosmetyków
Niektóre kobiety posiadają w domu niemal profesjonalne kufry, z jakich na co dzień korzystają wizażyści. Czy taka ilość kosmetyków jest potrzebna, jeżeli kobieta maluje tylko siebie samą? I tak i nie. Aby eksperymentować z makijażem, trzeba mieć do tego środki – kosmetyki kolorowe, w dużej ilości. Jednak warto zwracać uwagę na świeżość swoich kosmetyków. Na przykład każdy puder do twarzy powinien mieć na opakowaniu datę ważności albo chociaż słoiczek z nadrukowaną cyfrą bądź liczbą – ilością miesięcy, jak długo można użytkować produkt po otwarciu. Warto skrupulatnie pilnować tych terminów i robić okresowe przeglądy kosmetyczki. Tylko wtedy będzie można w porę wychwycić, które produkty już się przeterminowały, a które są tego bliskie.

Co, jeśli użyjemy kosmetyku po terminie?
Puder to doskonały kosmetyk, który zawsze można zabrać ze sobą do damskiej torebki, do kosmetyczki. Pudry z reguły są małe, poręczne. Wizażyści powinni dbać, aby wszystkie kosmetyki, które posiadają w swoim kufrze, były świeże i gotowe do użycia na swoich klientkach. Puder transparentny jako podstawowy składnik do wykonania makijażu również zawsze powinien być świeży i użytkowany higienicznie, z troską o wszystkie klientki, ich zdrowie i poczucie estetyki. Dezynfekcja kosmetyków to podstawa. Ignorowanie tego obowiązku grozi wieloma chorobami, z którymi zmagać będą musiały się, niestety, klientki.

Możliwość komentowania Wizażysta i jego kufer – puder to twarzy podstawowym narzędziem pracy została wyłączona