Kosmetyki

Naturalne mydło do mycia twarzy

Dokładne oczyszczanie twarzy to podstawa w codziennej pielęgnacji, dzięki temu cera będzie w doskonałej kondycji. Bardzo ważną kwestią jest zatem wybór kosmetyków funkcyjnych. Najlepiej wybierać produkty naturalne, do których należy mydło Aleppo.

Czym jest mydło Aleppo?

W 100% ekologiczne mydła Alep z oliwy z oliwek oraz oleju laurowego, mają doskonałe właściwości antybakteryjne. Mydło cieszy się bardzo dobrymi opiniami na całym  świecie, ponieważ dobrze nawilża, oczyszcza skórę, można używać go nie tylko do mycia ciała i twarzy, ale również do oczyszczania włosów, prania delikatnych tkanin itp. Jest polecane osobom mającym problemy alergiczne, które cierpią na łuszczycę czy egzemę. Naturalny skład mydła Aleppo sprawia, że idealnie nadaje się także do mycia małych dzieci, a nawet noworodków.

Jakie wybrać?

Mydło Aleppo może mieć różną zawartość oleju laurowego, dlatego należy zwracać uwagę na zawartość procentową. Kosmetyk 5-10% będzie bardzo delikatny, odpowiedni dla skóry suchej i wrażliwej, 10-20% można stosować w przypadku cery mieszanej, natomiast 30-40%, gdy jesteśmy posiadaczami skóry tłustej. Mydło 40% będzie miało bardzo silne właściwości antyseptyczne, jest polecane osobom borykającym się z trądzikiem.

mydło organiczne

Możliwość komentowania Naturalne mydło do mycia twarzy została wyłączona