maska koloryzująca
Kosmetyki

Maska koloryzująca – kiedy warto ją stosować?

Maska koloryzująca umożliwia w bezpieczny sposób odświeżenie koloru. Oprócz tego, że nadaje głębi tonacji włosów i czyni ją bardziej intensywną, to jednocześnie odżywia, pielęgnuje włosy i wygładza ich strukturę. Nie zawiera w swoim składzie amoniaku i środków utleniających, jej zawartość to substancje odżywcze.

Maska koloryzująca – jaką funkcję pełni?

maska koloryzująca

Maska koloryzująca (taka jak tutaj) może:

 – przyciemnić kolor włosów o jeden ton,

 – delikatnie rozjaśnić,

 – zwiększyć intensywność zabarwienia albo poprawić efekt refleksów.

Efekt stosowania maski nie jest trwały i zmywa się po kilku myciach głowy. To jak długo efekt stosowania maski koloryzującej utrzyma się na włosach, zależy od wielu czynników, między innymi ich kondycji i stopnia porowatości oraz częstotliwości mycia włosów, uzależniony jest także od czasu trzymania maski na włosach. Produkt pełni również funkcję intensywnej pielęgnacji, zawiera wiele niezbędnych składników odżywczych potrzebnych włosom farbowanym. Właściwości koloryzujące uwydatniają naturalny kolor oraz podkreślają i chronią kolor pasemek.

Maska koloryzująca – dlaczego warto po nią sięgać?

Maska koloryzująca jest często stosowana na włosy farbowane, ale daje również dobre efekty w kontakcie z naturalną barwą włosów. Preparat kładziony na niefarbowane kosmetyki również podkreśla i intensyfikuje ich tonację. Włosy farbowane natomiast potrzebują specjalnej pielęgnacji, ponieważ ich kolor z czasem blaknie i płowieje. Zastosowanie takiej maski na włosy uprzednio koloryzowane wydłuża okres między farbowaniem trwałym. Sam proces nakładania maski koloryzującej jest stosunkowo prosty. Wybrany produkt należ nałożyć na wilgotne włosy po umyciu głowy, a następnie odczekać około 20 minut, czas jest uzależniony od stopnia intensywności zabarwienia, jakie ma być uzyskane. Następnie włosy wystarczy opłukać w ciepłej wodzie i wysuszyć.

Możliwość komentowania Maska koloryzująca – kiedy warto ją stosować? została wyłączona