krem na rozstępy
Kosmetyki

Jak działa krem na rozstępy?

Rozstępy to zmiany skórne, które początkowo są czerwone, a następnie zaczynają blednąć i utrwalać się. Pęknięcia w skórze pojawiają się w wyniku  wahań wagi, problemów hormonalnych i wielu innych. Występują na brzuchu, udach, pośladkach czy piersiach. W pierwszej fazie ich rozwoju można pozbyć się ich za pomocą pielęgnacji, stosując krem na rozstępy.

Krem na rozstępy – w jaki sposób działa?

krem na rozstępy

Krem na rozstępy wzmacnia strukturę skóry i niweluje rozstępy za sprawą właściwości takich jak:

  • nawilżanie,
  • łagodzenie swędzenia, pieczenia i zaczerwienienia skóry,
  • pobudzanie produkcji nowych włókien kolagenowych.

Aby krem na rozstępy przyniósł oczekiwane skutki, niezbędne jest jego regularne stosowanie. Aplikację należy powtarzać nawet kilka razy dziennie. Wcześniej wykonując peeling, który przygotowuje skórę na wchłanianie składników zawartych w kremie i dodatkowo pobudza skórę poprzez masaż. 

Krem na rozstępy – co zawiera w składzie?

Krem na rozstępy powinien dostarczać składników aktywnych, które pobudzają regenerację skóry, a przy tym delikatnie ją złuszczają, odżywiają i nawilżają. Takie działanie ma między innymi: kwas foliowy, kolagen, witaminy E i C. Witamina C wykazuje także działanie rozjaśniające, co ogranicza widoczność rozstępów. Kremy należy systematycznie nakładać w pierwszej fazie ich rozwoju, kiedy są szczególnie podatne na pielęgnację skóry i składniki aktywne zawarte w kremie. 

Możliwość komentowania Jak działa krem na rozstępy? została wyłączona