maybelline super stay matte ink
Kosmetyki

Perfekcyjny makijaż ust – jak się nim cieszyć?

Starannie umalowane usta dodają uroku każdej kobiecie, nic go zaś nie odbiera tak jak rozmazana czy „zjedzona” szminka. Jak można jednak tego uniknąć?

maybelline super stay matte inkOdpowiednie akcesoria

Jeśli chce się cieszyć makijażem ust dłuższy czas, na pewno lepiej będzie wybrać szminkę niż błyszczyk. Pokryte błyszczykiem usta mogą wyglądać bardziej kusząco i wydawać się większe, a także uniknąć wysuszania, jednak szminki są dużo bardziej trwałe. Warto też stawiać na specjalne produkty o przedłużonej trwałości, jak supertrwała szminka w płynie Maybelline Super Stay Matte Ink, dająca modne ostatnio matowe wykończenie.

Grunt to trwałość

Poza wybieraniem takich, obiecujących ponadprzeciętną trwałość, kosmetyków, warto też zastosować znane od dawna triki. Makijaż ust utrzyma się dłużej jeśli przed ich pomalowaniem posmaruje się je odrobiną podkładu lub pudru – wówczas zbędna będzie specjalna baza pod makijaż. Potem warto pomalować usta, a następnie odcisnąć je w chusteczkę. Dopiero potem można pomalować usta „na gotowo”. Takie niezabierające wiele czasu zabiegi sprawią, że szminka utrzyma się na wargach znacznie dłużej.

Warto używać konturówki

Specjaliści makijażu dowodzą, że używanie konturówki gwarantuje trwalszy makijaż. Zapobiega to zwłaszcza rozmazywaniu się, gdyż konturówka tworzy linie, poza które szmince trudniej jest się wydostać.

Na specjalne okazje – utrwalacz makijażu

W drogeriach znaleźć można specjalne preparaty w spra’u – utrwalacze makijażu. Są niezastąpione gdy makijaż ma wytrzymać całą noc, na przykład gdy idzie się na przyjęcie. Nie warto ich jednak nadużywać, gdyż mogą wysuszać skórę.

Możliwość komentowania Perfekcyjny makijaż ust – jak się nim cieszyć? została wyłączona