Akcesoria

Jaką gąbeczkę do makijażu wybrać?

Wiele wizażystek i blogerek zajmujących się sprawami urody i makijażu, namawia panie na odstawienie pędzi i zastąpienie ich gąbeczkami do makijażu. Takie gąbki idealnie bowiem nadają się do nakładania podkładu, korektora, bronzera, rozświetlacza, a nawet cieni. Dodatkowo są wygodne i słyną z tego, że makijaż przy ich wykonaniu jest znacznie bardziej naturalny. Jaką więc gąbeczkę najlepiej kupić?

Gąbeczka do podkładu

Gąbeczki do podkładu posiadają około 5,5 cm i są stworzone z przyjemnego materiału, który idealnie sprawdza się z płynnymi produktami. Takie gąbeczki do makijażu można stosować zarówno na mokro, jak i na sucho – w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Wiele pań już po pierwszym zastosowaniu zauważa, iż gąbeczki do podkładu idealnie go rozprowadzają po cerze, tym samym całość wygląda bardziej naturalniej i świeżo.

Gąbka do cieni i korektora

Gąbki do makijażu mają różne kształty i rozmiary. Te mniejsze idealnie sprawdzają się przy nakładaniu cieni na powieki oraz przy korektorze, którym niwelujemy wszelkie niedoskonałości na nasze twarzy. Duże gąbeczki do makijażu (oprócz do podkładu) można stosować także do rozświetlaczy, bronzerów, różu. Są bardzo wygodne w utrzymaniu, niezwykle proste w utrzymaniu czystości, a ich kolory – przyjemne dla oczu. Panie mogą wybierać spośród mocnych i żywych kolorów gąbeczek, jak i tych delikatnych, stonowanych. Ostatnich hitem są marmurkowe gąbki do makijażu, które prezentują się bardzo elegancko i stylowo w naszych dłoniach i kosmetyczkach.

Z wyższej, czy z niższej półki?

Dobrą gąbkę do makijażu można kupić już od kilku złotych. Owszem, niektóre marki mają w swoim asortymencie ten produkt również za około 50 – 100 zł. Warto jednak pamiętać, iż gąbki do makijażu po kilku miesiącach trzeba wymienić na nowe, dlatego też warto zainwestować w dobry (aczkolwiek nie za drogi) model.

Możliwość komentowania Jaką gąbeczkę do makijażu wybrać? została wyłączona