cleaner
Kosmetyki

Cleaner do paznokci – na co zwracać uwagę?

Cleanery to produkty, które stosuje się do wycierania warstwy dyspersyjnej, która powstała po zabiegu nałożenia manicure hybrydowego na paznokcie. Oprócz tego, cleanery są używane do oczyszcznia paznokci z wszelkich nieczystości, które odkładają się na płytce. Aktualnie na rynku znajduje się bardzo wiele produktów tego typu, ale w zasadzie, na co zwracać uwagę? Jakie produkty kupować, a których producentów najlepiej jest unikać? 

Na co zwracać uwagę przy zakupie cleanerów

  • Przede wszystkim warto sprawdzić opinie inych użytkowników. Może to uchronić przed zakupem niskiej jakości produktu.
  • Na markę, ze stabilną pozycją na rynku, której można zaufać jak np. Makear. Większe marki dokładają zwykle większych starań do kontroli jakości.
  • Przebadany skład, który zagwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność produktu.
  • Na intensywność działania tak, by była odpowiednio dobrana do rodzaju skóry i nie podrażniała.
  • Na kształt butelki tak, by dozownik umożliwiał wygodne dozowanie cleanera na waciki.

Czego unikać?

Kupując cleaner należy pamiętać, że zwykle warto jest zapłacić nieco wyższą cenę, ale nabyć produkt, który zagwarantuje skuteczne działanie, tym bardziej, kiedy mowa o produktach do higieny. Tym samym, najlepiej szerokim łukiem unikać marek, które mają za sobą kontrowersje związane z wadliwymi seriami produktów. Jeżeli chce się testować nowe produkty, na początek najbardziej opłaca się kupić jak mniejsze pojemniki. Wtedy, w razie, kiedy produkt nie spełni oczekiwań nie ma wielkiej straty. Przed zakupem warto oczywiście dokładnie sprawdzić skład cleanera pod kątem wszelkich substancji, które w przeszłości miały działanie podrażniające lub uczulające na skórę. Jak wiadomo, cleanery tworzone są na bazie alkoholu izopropylowego, przez co większość producentów decyduje się dodawać do nich inne produkty maskujące nieprzyjemny zapach. Takie dodatki, choć bardzo sporadycznie, mogą mieć negatywny wpływ na skórę, jednak są to bardzo wyjątkowo rzadkie przypadki. 

Możliwość komentowania Cleaner do paznokci – na co zwracać uwagę? została wyłączona