Uncategorized

Bezpieczna koloryzacja włosów

Tradycyjne farby do włosów posiadają tę wadę, że są niezwykle inwazyjne. Wnikają do wnętrza włosa jednocześnie uszkadzając jego zewnętrzną powłokę. Powoduje to znaczne osłabienie ogólnej kondycji włosów i zazwyczaj prowadzi do tego, że są one przesuszone i wyglądają niekorzystnie. Bardzo trudna jest również zmiana koloru w przypadku, gdy wymarzony odcień okazał się być nietrafiony. Jest na to jednak inny sposób.

Nieinwazyjne farbowanie włosów

Jakiś czas temu na rynku pojawił się produkt określany jako toner do włosów. Najczęściej spotykany w postaci kremu lub farby, daje nietrwały – od kilku do kilkunastu myć – efekt koloryzacji włosów. Jest też całkowicie bezpieczny. Cząstki pigmentu nie przenikają do wnętrza włosa, a jedynie oblepiają go. Dzięki temu włosy nie zostają uszkodzone podczas koloryzacji, a ewentualna zmiana odcienia może zostać przeprowadzona w bardzo szybki i prosty sposób. Dodatkową zaletą tonerów do włosów jest zastosowanie w nich wosku pszczelego, który ma właściwości odżywcze.

Problem odrostów rozwiązany

Warto także zauważyć, że kolor otrzymany w wyniku użycia tonera do włosów zmywa się stopniowo. Znika więc problem z nieestetycznymi odrostami. Zanim zdążą się pojawić kolor już zniknie lub będzie na tyle wypłukany z włosów, że różnica pomiędzy naturalnym odcieniem a tym uzyskanym dzięki tonerowi nie będzie zbyt mocno widoczna. Jest to pomocne w odświeżaniu koloru.

 

Możliwość komentowania Bezpieczna koloryzacja włosów została wyłączona