Kosmetyki

3 powody, dla których warto korzystać z bazy pod cienie do powiek

Specjalna baza pod cienie do powiek to często pomijany kosmetyk do makijażu. Warto jednak mieć ją w swojej kosmetyczce. Oto 3 najważniejsze powody!

Przedłuża trwałość makijażu

Głównym celem stosowania bazy pod cienie jest przedłużenie trwałości makijażu oczu. Dzięki temu może on prezentować się nienagannie przez znacznie dłuższy czas. Dobrej jakości bazy pod cienie do powiek powodują, że kosmetyki kolorowe lepiej trzymają się powiek.

Bazy mogą być nakładane pod:

  • cienie
  • kredki
  • tusze

Bez zastosowania bazy pod oczy kosmetyki kolorowe do makijażu oczu mogą szybko zanikać, zbierać się w załamaniach powieki, tworzyć nieestetyczne grudki. Baza może temu zapobiec – w rezultacie make-up będzie mógł nawet przez cały dzień wyglądać dokładnie tak samo, jak po nałożeniu go rano.

Baza może być stosowana nie tylko do makijażu na ważne okazje, na przykład na wesele, bankiet czy też na randkę. Również można korzystać z niej na co dzień, gdy make-up ma utrzymać się w pierwotnym stanie jak najdłużej.

Podkreśla kolorystykę kosmetyków do makijażu

Kolejnym atutem stosowania bazy jest podkreślenie kolorów kosmetyków do makijażu. Baza podbija nasycenie odcieni i powoduje, że cienie czy kreski na powiekach wyglądają bardziej intensywnie.

Taki efekt na pewno przypadnie do gustu tym kobietom, które uwielbiają wyrazisty makijaż oczu, na przykład typu smoky eye.

Ułatwia nakładanie makijażu

Warto także wskazać, że baza pod cienie również sprawi, że makijaż będzie łatwiejszy w wykonaniu. Nałożona na powieki oraz pod oczy sprawi, że rozprowadzenie cieni, kredek czy tuszów będzie szybsze i prostsze. Powieka jest wtedy gładsza, dlatego też make-up nie będzie powodował żadnych trudności.

Zatem baza pod oczy i na powieki to przydatny kosmetyk. Powinna posiadać ją każda kobieta, której zależy na jeszcze piękniejszym i trwalszym makijażu oczu.

Zobacz więcej na https://darmarsklep.pl/bazy-pod-cienie

Możliwość komentowania 3 powody, dla których warto korzystać z bazy pod cienie do powiek została wyłączona