Olejki

Porowatość włosów a zabieg olejowania

Zabieg olejowania włosów, polega w głównej mierze na odpowiednim ich odżywieniu. Zanim jednak przystąpi się do tej czynności, koniecznie należy określić poziom porowatości włosów. Dopiero na podstawie tych danych, można przystąpić do dalszych czynności.

Włosy o wysokim stopniu porowatości

To najczęściej włosy zniszczone rozjaśnianiem i innymi, dość agresywnymi zabiegami. Mają one tendencję do rozdwajania się w obrębie końcówek, co czyni je nieuporządkowanymi i źle ułożonymi. Ich struktura jest bardzo osłabiona, co zresztą przedkłada się na zwiększoną liczbę porów.

Jaka forma olejowania sprawdzi się najlepiej w przypadku takich włosów? Najlepiej, jeśli zabieg ten będzie przeprowadzany odpowiednio często. Wtedy można mieć pewność, że z biegiem czasu przyniesie on pożądane efekty. Najbardziej istotne jest tu odbudowanie powierzchni włosia. Warto tu wykorzystać olej z pestek winogron.

Włosy o niskim stopniu porowatości

Niski stopień porowatości włosów oznacza, że ich kondycja jest bardzo dobra. Prezentują się one doskonale, są gęste i mają charakterystyczną, lejącą się strukturę.

W takich przypadkach, olejowanie powinno być wykonywane okazjonalnie, w celu podtrzymania pięknego wyglądu włosów. Do tego typu zadań, najlepiej wykorzystać olej kokosowy, który ma delikatną strukturę i nie oddziałuje tak bardzo na strukturę włosa. Olejowanie włosów powinno być tutaj ograniczone wyłącznie do nałożenia substancji na mokre włosy (najlepiej na całą noc).

Podsumowując, przed olejowaniem włosów najlepiej sprawdzić, jaka jest ich kondycja. W przeciwnym razie, zabieg ten może doprowadzić do ich jeszcze większego uszkodzenia. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na: https://ecoandwell.pl/pl/blog/olejowanie-wlosow-jak-zaczac-zbior-dobrych-praktyk-1535808848.html

Możliwość komentowania Porowatość włosów a zabieg olejowania została wyłączona